Chojrak – tchórzliwy pies

Chojrak – tchórzliwy pies (ang. Courage the Cowardly Dog) to serial animowany stworzony przez stacje Cartoon Network w latach 1999-2002. W przeciągu tych lat powstały cztery serie odcinków, których w sumie nakręcono aż 52, a do tego jeden odcinek pilotażowy. Serial na przełomie lat 2000-2003 zdobył dwie nagrody na festiwalach filmowych oraz dwie nominacje i cieszył się wielką popularnością w USA. Fabuła kreskówki opowiada o małym różowym tchórzliwym psie – Chojraku – nazwany tak został przez swoją właścicielkę Muriel. Kiedy był szczeniaczkiem podczas jednej z wizyt u weterynarza po raz ostatni zobaczył swoich psich rodziców. W wyniku nieszczęśliwego losu Chojrak wylądował na ulicy, był całkiem sam i jedynie dzięki zbiegowi okoliczności odnalazła go Muriel (bardzo miła kobieta, dba o swojego ukochanego psa, jest optymistką, pokojowo i przyjaźnie nastawiona do wszystkich ludzi i nie tylko).

Zdjęcie znalezione na stronie Eonline.pl

Zabrała go do swojego domu na przedmieściach fikcyjnego miasteczka Nigdzie (ang. Nowhere), w stanie Kansas, w USA. Tam razem ze swoim mężem Eustachym (złośliwy, zgryźliwy, pesymistyczny, chciwy i samolubny staruszek, który nienawidzi Chojraka i bez przerwy rzuca wyzwiskami w jego stronę, najczęściej „Głupi pies!”) mieszkają i zajmują się farmą, której stan nie napawa optymizmem. Chojrak jest zawsze czujny gdyż na tym odległym zakątku ziemi dzieją się dziwne, straszne i paranormalne zdarzenia. Wystarczy wymienić tylko UFO, zombie, potwory wszelakiej maści – to tylko niewielka cześć niebezpieczeństw, z którymi, na codzień musi zmagać się ten lojalny pies.

Oczywiście na końcu każdego odcinka Chojrak odnosi zwycięstwo nad złymi mocami i ratuje skórę swoim właścicielom, którzy często nie zdają sobie sprawy z grożącego im niebezpieczeństwa. Połączenie zabawnych sytuacji z mrożącymi krew w żyłach potworami tworzy mieszankę wybuchowa zapewniającą świetnie spędzony czas przed ekranem telewizora. Kreskówka w świetny sposób balansuje na granicy czarnego humoru, jednak w zręczny sposób przykuwa uwagę nawet najmłodszych widzów.

No comments yet

leave a comment

*

*

*